Poradna

Položit otázku

Dobrý den.V dětství jsem začala mít problémy s krční páteří (skoliozu krční páteře). Pořádně se to ani nevyléčilo. Od dětství mě taky začalo bolet pravé koleno. Při každém kleknutí tam křupe a vrže. Teď je mi 27 let a bolest kloubů je na více místech plus to křupání a vrzání. A při určitém pohybu mám bolesti. Mám obavy, že obtíže se budou s věkem zhoršovat. Nevím,co s tím mám dělat nebo co na to brát. Předem děkuji za pomoc.

Křupání a vrzání se neléčí, jsou to doprovodné fenomény, které nemají základní vliv na patologii kloubů pokud nejsou prokázány arthrotické RTG změny. Jinak skoliosa C páteře bude asi také malým důvodem pro Vaše potencionální obtíže. Dopručuji denní pohyb - kolo, fitnes a jinak, pokud se jedná opravdu o bolestivé stavy, tak vyšetření ortopedem a neurologem a tam být sledována dlouhodobě. Pokud měl dotaz znít na smysl užívání podpůrných preparátů -chondroprotektiv, pak v kombinaci s pohybem by to mohlo mít pozitivní vliv a rozhodně to posílí kloubní struktury, které jsou i páteří.

Je mi 36 let, stává se mi, že občas mi úplně a náhle vypoví službu levá noha, na 1-2 minuty a bolí.

S největší pravděpodobností se jedná o obtíže z dolní bederní pateří, segmnentu L4/L5 nebo L5/S1. Doporučuji navštívit neurologa a pokud nebude efekt, pak teprve ortopeda a doplnit RTG bederní páteře a AP pánve.

Dobrý den, je mi 58 let a při výšce 164 cm vážím 80 kg - tedy zřejmá nadváha. Před lety jsem měla zánět sedacího nervu - ischias. Je možné, aby bolest v hýžďové oblasti se přenášela až do kyčle a následně pak po vnější straně stehna až ke koleni? Cítím bolest při chůzi do kopce, z kopečka je to bez bolesti. Také mě bolí kyčel i hýžďové svalstvo, následně noha, v níž mám "mravenčení" – při delší, volné chůzi (asi tak 1hod.). Je možné, že se jedná o arthrosu a nebo je to tím, že mám tzv.líné svalstvo? Děkuji Vám za Vaši odpověď.

Vaše popisované obtíže spíše opravdu popisují bolesti bederní páteře a typu L-I sy. Jinak samozřejmě může být duplicita Dg-tzv coxarthrsa, ale to zhodnotí Váš ortoped. Musí být v korelaci RTG nález a klinické obtíže. Řešení: pohyb na kole, rotoped a dále chondroprotektiva a pro bolesti bederní páteře doplnit neurologické vyšetření a doporučuji stabilizaci bederním pásem. a RTG bederní páteře a kyčelního kloubu.

Pane doktore, moc Vás zdravím. Dle rtg mám posun těla L5 o 16mm vůči S 1-olisthesa II.st.,diskopatie L5 s vakuovm fenomenem. Je i pro mne vhodný ProfiChondro a jak dlouho jej užívat.? Děkuji vám moc za Vaši odpověď.

Konkrétně Vaši olistesu to neopraví, to je mechanický problém a pokud jsou obtíže, pak je možno stabilizovat bederním pásem nebo operovat. Jinak vzhledem k tomu, že máte jasně degenerativní obtíže, přípravek bude mít vliv na všechny klouby včetně páteře.

Upozornění

Následují stránky a informace jsou určeny výhradně odborníkům v oblasti zdravotní problematiky. Přejete si pokračovat?

ANONE